مددکاری

مددکاری

پیامبر اکرم (ص) فرمودند: در بهشت خانه ای است که آن را خانه خوشحالی می نامند و جز کسانی که یتیمان را خوشحال کرده باشند وارد آن نمی شوند.
مددکاران اجتماعی زندگی را همراه با عشق هدیه می کنند .اینجا عشق را در محراب کار جستجو می کنند.دستان پر مهر مددکاران اجتماعی به گونه ای عشق را به ودیعه می گذارد که هیچ کس نمی تواند این عشق را از آنان بگیرد و این فرصت خدمت را نردبان ترقی خود قرار داده و تلاش می کنند که هیچ دلی مضطرب و هیچ دیده ای گریان ،هیچ لبی بی لبخند و هیچ دستی بی یاور و هیچ سفره ای تهی وهیچ کانون گرم خانواده ای خاموش نباشد .
در این راستا بنیاد خیریه فیروزنیا تلاش می کند تغییر و دگرگونی مناسب در زندگی مددجویان خود با حمایت و یاری شما خیرین ایجاد کند.
در این بخش مسئولان متخصص با بررسی رفتار فردی و اجتماعی کلیه افراد خانواده تحت پوشش و باتوجه به هنجارهای موجود در جامعه از طریق برگزاری جلسات مشاوره در محل راهنمایی لازم را به مددجویان ارائه می دهد .پیگیری و مداومت در این مسیر باعث ارتقاء سطح فرهنگی  مددجویان استفاده بهینه از توانایی های شخصی و در نهایت رشد کیفی زندگی ایشان میگردد.
همچنیین با برگزاری جلسات بحث آزاد و برنامه های فرهنگی به صرف نهار و پذیرایی ازمددجویان تحت پوشش  با حضور مدیر عامل بنیاد خیریه فیروزنیا سبب ایجاد ارتباط مستقیم با آنان شده و با اهدای  جوایزبه بهترین افراد آنان را تشویق به کسب درجات بالاتر درعلم وفرهنگ و ادب می کند.
از دیگر برنامه ها ای این بخش برگزاری اردوی تفریحی یک بار در سال برای مددجویان می باشد.
از فعالیت های دیگر در بخش مددکاری تهیه لوازم خانگی از قبیل :گاز، بخاری، پنکه ،یخچال و.....طی درخواست و نیازهای زندگی مددجویان می باشد.
لازم به ذکر است صبر و شکیبایی و ایجاد رابطه مطمئن ،قبول مراجعه کننده و برقراری رابطه مثبت کاری و ایجاد انگیزه در مراجعه کننده از مهمترین مسائلی است که در بخش مددکاری این بنیاد حائز اهمیت است.                                                                                                                                                                                                                                            

۱۳۹7-۱۳۸۹ © کلیه حقوق این پایگاه متعلق به موسسه خیریه فیروز نیا (firooznia.ir or firooznia.org) می باشد. پشتیبانی توسط شرکت نت پارس(پویندگان توسعه پارس)